Wat weten we over ICT en rekenen?


ict-rekenen

Er zijn veel ontwikkelingen op het gebied van gebruik van ICT binnen het onderwijs. Stichting Kennisnet heeft in het kader van ICT gebruik voor rekenen een brochure gemaakt. Hierin wordt informatie gegeven over ontwikkelingen, producten en mogelijkheden op het gebied van ICT binnen het vak rekenen.

In de brochure worden enkele thema’s belicht. Hieronder vindt u van enkele thema’s een korte samenvatting.
ICT kan voor leerkrachten, leerlingen en ouders een goede tool zijn. Voor het oefenen van de basisvaardigheden kan de computer bijvoorbeeld prima ingezet worden. Maar ook met software die gekoppeld is aan bepaalde oefenstof binnen de methode kunnen leerlingen zelfstandig uit de voeten.

Kinderen zijn sterk gemotiveerd om computerspelletjes te spelen. Deze motivatie kan in het onderwijs hergebruikt worden binnen ICT.
Via de computer kunnen leerlingen gestimuleerd worden om zelfstandig problemen op te lossen. Verschillende websitelinks voor rekenen en wiskunde zijn in de brochure op een rijtje gezet.

Wat we weten over rekenenGeef een reactie